Alienum phaedrum torquatos nec eu, vis detraxit periculis ex, nihil expetendis in mei. Mei an pericula euripidis, hinc partem.

Blog

Fundația Împreună pentru Solidaritate Socială / Anunțuri  / Povestea unei săptămâni de neuitat la Tabăra „Aripi de Înger”

Povestea unei săptămâni de neuitat la Tabăra „Aripi de Înger”

În calitate de coordonator, trăiesc o bucurie imensă să văd cum Tabăra de creație „Aripi de Înger” din Săvinești, organizată și coordonată cu atâta dăruire de Fundația „Împreună pentru Solidaritate Socială”, devine an de an un spațiu magic al prieteniei și al exprimării libere. Ediția din acest an ne-a demonstrat încă o dată că misiunea noastră cultural-educativă prinde viață prin fiecare zâmbet de copil.


La finalul acestei săptămâni intense, privesc cu mândrie la tot ce am realizat împreună în activitățile noastre desfășurate la interior. A fost o călătorie de neuitat, în care copiii și-au pus în valoare abilitățile practice prin atelierele de pictură, modelaj și lucru manual. Fiecare zi a adus provocări de logică și jocuri sportive adaptate, transformând timpul petrecut împreună într-o explozie de creativitate, energie pozitivă și prietenii legate pe viață. Mulțumim din suflet întregii echipe a fundației, voluntarilor inimoși și tuturor partenerilor și susținătorilor care sprijină acest proiect de suflet.

Povestea unei săptămâni de neuitat  la Tabăra „Aripi de Înger”

Povestea unei săptămâni de neuitat la Tabăra „Aripi de Înger”

Cu inima plină de bucurie și recunoștință pentru o săptămână absolut minunată,
Coordonator,
Prof. Maria-Alexandra Mocanu

Povestea unei săptămâni de neuitat  la Tabăra „Aripi de Înger”

Povestea unei săptămâni de neuitat la Tabăra „Aripi de Înger”

 

Alte articole: https://solidaritatesociala.ro/tabara-aripi-de-inger-leagan-al-copilariei-culturii-si-educatiei/

și https://solidaritatesociala.ro/bucurie-prietenie-si-experiente-de-neuitat-in-seria-a-ii-a-a-taberei-aripi-de-inger/

și

Sa ne cunoastem drepturile tema supusa atentiei copiilor participanti la tabara Aripi de inger(Să ne cunoaștem drepturile – tema supusă atenției copiilor participanți la tabăra Aripi de înger)

și https://solidaritatesociala.ro/fundatia-impreuna-pentru-solidaritate-sociala-construind-aripi-pentru-viitor/(Fundația Împreună pentru Solidaritate Socială – construind aripi pentru viitor)

și https://jurnalfm.ro/la-savinesti-inceputul-verii-a-adus-din-nou-zambete-emotii/ (La Săvinești, începutul verii a adus din nou zâmbete, emoții)

și Aripi de înger – tabăra unde prietenia prinde culoare și joaca devine firesc – https://solidaritatesociala.ro/aripi-de-inger-tabara-unde-prietenia-prinde-culoare-si-joaca-devine-firesc/