,,Cum ți-ai petrecut vacanța mare?”
,,Cum ți-ai petrecut vacanța mare?”
Este o întrebare adresată copiilor, de obicei, la începutul noului an școlar. Mulți vor răspunde că au fost la bunici, la mare sau la munte cu familia, alții că au vizitat țări străine.
Mai sunt însă și copii, care vor povesti despre Școala de vară ”Aripi de înger”, organizată de Fundația Împreună pentru Solidaritate Socială din Piatra Neamț, în parteneriat cu Școala Gimnazială ”Nicu Albu” din același oraș.
















